Нова Каледонија

play_arrow

Нова Каледонија не мирува: Макрон испраќа уште жандарми, но најави и референдум

Ситуацијата во Нова Каледонија сѐ уште е далеку од мирна, а официјален Париз најави неколку нови мерки.
Read more
play_arrow
filter

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Неколку стотици припадници на француските сили се обидуваат да ја вратат контролата врз делови од Нова Каледонија по шестата ноќ на насилни немири на овој архипелаг во Пацификот.
Read more
filter

Убавините на Нова Каледонија

Нова Каледонија е архипелаг во Тихиот Океан, дел од подрегионот Меланезија, североисточно од Австралија.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more