нова влада

Коалицискиот договор меѓу Заев и Ахмети пред највисоките партиски органи на СДСМ и ДУИ

Највиските партиски тела на СДСМ и на ДУИ денеска треба да го потврдат договорот за формирање владина коалиција што вчера го постигнаа лидерите на двете партии Зоран Заев и Али Ахмети.
Read more

Заев го доби мандатот, вети европска, демократска и одговорна влада

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Лидерот на СДСМ, Зоран Заев го доби мандатот за составување нова влада од претседателот на државата Стево Пендаровски.
Read more

Пендаровски утре ќе му врачи мандат за состав на нова Влада на Заев

Скопје, 12 август 2020 (МИА) – Претседателот Стево Пендаровски утре напладне мандатот за состав на новата Влада ќе му го довери на лидерот на СДСМ и пратеник во Собранието, Зоран Заев, соопшти Кабинетот на шефот на државата.
Read more
реклама

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Read more

Цицлест четврток

Read more