Новак Ѓоковиќ

play_arrow

Ѓоковиќ стигна до 1.000 победи и финале на Мастерсот во Рим

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ (1. АТП) стигна до своето прво Мастерс финале оваа сезона и 1.000 победи во кариерата откако го совлада Каспер Руд (10. АТП) во Рим со 2:0 (6-4, 6-3).
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ се пласира во четвртфиналето во Рим

Со победата над Швајцарецот Стен Вавринка со резултат од 2 : 0, во сетови 6 : 2, 6 : 2, Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот во Рим.
Read more

Босанските пирамиди виновни за лошата форма на Ѓоковиќ

Поранешниот селектор на репрезентациите на Југославија и Србија, Радмило Арменулиќ, ја коментираше моменталната форма на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ.
Read more

Blick: Ѓоковиќ размислува да го бојкотира Вимблдон

Угледниот швајцарски Blick објави дека најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ размислува да го пропушти најголемиот тениски турнир во светот - Вимблдон.
Read more

Конечно откриено: Ѓоковиќ и легендарниот тренер се разидоа поради вакцинацијата

Светот на тенисот неодамна беше шокиран од веста дека Новак Ѓоковиќ и неговиот легендарен тренер Марјан Вајда прекинале да соработуваат, а по сè изгледа денеска конечно ја добивме причината за разидувањето.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ елиминиран уште во 2. коло на турнирот во Монте Карло

Српскиот тенисер и прв светски рекет Новак Ѓоковиќ е поразен од Шпанецот Алехандро Давидович-Фокина (46. на АТП листата) во натпреварот од второто коло на турнирот од серијата Мастерс во Монте Карло (Монако).
Read more

Ѓоковиќ ќе игра во Монте Карло

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ официјално ќе игра на Мастерсот во Монте Карло, а на списокот пријавени играчи се и Стан Вавринка и Жо-Вилфред Цонга.
Read more

Ѓоковиќ во жрепката за Индијан Велс, но настапот неизвесен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е дел од жрепката за тенискиот Мастерс турнир во Индијан Велс, но, засега не е јасно дали воопшто ќе настапи.
Read more

Дијана Ѓоковиќ откри зошто децата на Новак не се крстени

Децата на Новак Ѓоковиќ, Тара и Стефан, растат безгрижно додека за нив се грижат родителите, како и остатокот од семејството.
Read more

Ѓоковиќ остана без спонзор и без тренер

Словачкиот тениски тренер Марјан Вајда повеќе не е дел од тренерскиот тим на Новак Ѓоковиќ. Вајда го тренираше српскиот тенисер цели 15 години, нивната соработка почна во 2006 година.
Read more

Ѓоковиќ поразен во Дубаи, Медведев на чело на АТП листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа денеска да се пласира во полуфиналето на турнирот во Дубаи, откако загуби од Чехот Јиржи Весели со 6-4, 7-6.
Read more

Нови проблеми за Ѓоковиќ: Не може да влезе во САД и да игра на Индијан Велс

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ изјави дека не може да влезе во САД за да учествува на турнирот Индијан Велс.
Read more
реклама

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Сондата Voyager 1 на НАСА има мистериозен проблем

Read more

Фудбалерка пронајдена мртва, сопругот го призна убиството: Бог ми кажа да ја убијам

Read more

Светот се распаѓа, никогаш не било полошо

Read more