Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ го прозва својот долгогодишен спонзор

Новак Ѓоковиќ јавно го критикуваше сопствениот долгогодишен спонзор, францускиот бренд Lacoste, од кој според договорот заработува 10 милиони евра годишно.
Read more

Сите живееме во 2024, само Ноле во 7533 година

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со своите постапки редовно го привлекува вниманието на светската јавност, а така беше и денеска кога објави интересна објава на Instagram.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ полуде поради навивач: Симни се и кажи ми го тоа в лице!

Новак Ѓоковиќ водеше голема битка во второто коло на Австралија опен каде жестоко се бореше со домашниот тенисер Алексеј Попирин кој му одзеде сет.
Read more

Ѓоковиќ ја презеде одговорноста за елиминацијата на Србија од Дејвис купот

Новак Ѓоковиќ ја презеде одговорноста за елиминацијата на Србија од Италија во полуфиналето на Дејвис купот.
Read more

Ѓоковиќ: За еден ден го преболев финалето на Вимблдон

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ конечно ќе игра на американски турнир, бидејќи конечно му беше дозволен влез во САД без потврда за вакцинација против коронавирусот. Станува збор за Мастерсот во Синсинати.
Read more

Ѓоковиќ потврди – не игра во Торонто поради замор

Read more

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по победата над Александар Ковачевиќ (3:0) во првото коло на Ролан Гарос, напиша порака за поддршка на српскиот народ на Косовo.
Read more

Ѓоковиќ повторно е светски број 1

Новак Ѓоковиќ се врати на првото место во светот и ја започнува рекордната 381. недела на врвот на АТП-листата.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ си поигра со Рубљов и избори полуфинале во Мелбурн

Деветкратниот освојувач на Австралија опен се пласираше во полуфиналето на овогодишното издание од првиот Грен слен турнир откако со убедливи 3:0 го среди рускиот тенисер Андреј Рубљов.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ ја освои шестата титула и се изрaмни со Федерер

Новак Ѓоковиќ во Торино по шести пат во кариерата го освои завршниот АТП Мастерс, откако во финалето по два сета со 7:5, 6:3 го совлада четвртиот играч во светот Норвежанецот Каспер Руд.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ: Руне апсолутно ја заслужи победата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ упати комплименти за играта на Холгер Руне во финалето на Мастерсот во Париз.
Read more

Ѓоковиќ соопшти дека нема да настапи на УС Опен

Поранешниот најдобар светски тенисер Новак Ѓоковиќ објави дека нема да може да отпатува во Њујорк за последниот грен слем турнир сезонава УС Опен, кој почнува идната недела.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more