Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ го губи првото место поради одлуката на ATP

ATP и WTA Tour одлучија да не ги бројат освоените бодови на Вимблдон оваа сезона како одговор на одлуката на најпрестижниот тениски турнир во светот да го забрани доаѓањето на руски и белоруски тенисери оваа годи
Read more

Ѓоковиќ за одлуката на Вимблдон: Јас сум дете на војната, но ова е лудост

Read more

Новак Ѓоковиќ остана без 5.3 милиони евра за три месеци

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ никогаш во кариерата не ја почнал сезоната полошо од сега, до средината на март учествувал само во еден турнир и остварил вкупно три победи.
Read more

Што повеќе можеше да направи Ѓоковиќ?

Новак Ѓоковиќ стана жртва на суровата примена на граничната политика на австралиската влада, но сѐ уште не може да обвини никого освен себе.
Read more

Новак: Ви благодарам за поддршката, ќе останам и ќе се натпреварувам

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ се огласи на социјалните мрежи откако австралискиот суд ја поништи одлука
Read more
play_arrow

Хаос во Мелбурн, солзавец за демонстрантите кои бараат слобода за Ноле

Во Мелбурн дошло до конфликт меѓу приврзаниците на Новак Ѓоковиќ и локалната полиција. Според првичните информации има и повредени.
Read more

Ѓоковиќ ќе учествува на АТП купот во Сиднеј

Првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е на листата на репрезентативци на АТП купот во Сиднеј, објавија организаторите.
Read more

Таткото на Ѓоковиќ: Новак по овие уцени најверојатно нема да игра на Австралија Опен

Само вакцинирани тенисери ќе може да настапат на првиот Грен слем годинава во Австралија.
Read more

Виландер: Веќе не му се плашат на Ѓоковиќ

Матс Виландер, поранешен тенисер и актуелен коментатор на Eurosport, изјави дека младите тенисери повеќе не се плашат од Новак Ѓоковиќ.
Read more

Ѓоковиќ: Тренер? Да, знаењето нема да го носам во гроб

Новак Ѓоковиќ по триумфот на Мастерсот во Париз ќе игра на АТП финалето во Торино.
Read more

Ѓоковиќ триумфираше и без поддршка од американската публика: Не ве слушам

Новак Ѓоковиќ стигна до полуфиналето на УС Опен со победа од 3:1 во сетови против Италијанецот Матео Беретини.
Read more

Ѓоковиќ без проблеми се пласира во осминафиналето на Олимпијадата

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во осминафиналето на Олимпијадата во Токио.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more