Новак Ѓоковиќ

Иванишевиќ откри зошто се разидоа со Ѓоковиќ

Горан Иванишевиќ, тренерот на Новак Ѓоковиќ до неодамна, како причини поради кои повеќе не соработува со српскиот тенисер ги посочи заморот и исцрпеноста.
Read more

Родик: Не му треба тренер на Ѓоковиќ, и мојата мачка да му биде тренер тој ќе победува

Последниот Американец кој беше број 1, Енди Родик, ја коментираше главната тема во светот на тенисот, кој ќе биде новиот тренер на Новак Ѓоковиќ.
Read more

Ѓоковиќ се откажа од Мајами

Новак Ѓоковиќ соопшти дека нема да игра на Мастерсот во Мајами.
Read more

Рафаел Надал конечно призна дека Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на сите времиња

Read more
play_arrow

Холанд: Мојот спортски херој е Новак Ѓоковиќ

Напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Холанд откри дека негов омилен спортист е Новак Ѓоковиќ.
Read more

Газдата на Милан со луда идеја се обидува да го внесе Ѓоковиќ во фудбалскиот свет

Сопственикот на фудбалскиот великан Милан, Џери Кардинале, дошол на сосема луда идеја да го ангажира Новак Ѓоковиќ во тренерскиот тим на клубот од Милано.
Read more

Ѓоковиќ: Поради бомбардирањето на НАТО огнометот ме потсетува на експлозии на бомби

Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Австралија опен загуби од освојувачот на турнирот, Италијанецот Јаник Синер, а поотоа гостуваше во емисијата „Today Show“ на австралискиот Channel 9, каде кажа неколку работи од неговото детство.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ елиминиран од Австралија опен, Синер е во финале

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, доживеа елиминација од Австралија опен во полуфиналето откако 22-годишниот Италијанец Јаник Синер (АТП 4.) беше подобар од него со 3:1 во сетови.
Read more
filter

Победничка порака на Ѓоковиќ: Бог се јави

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Австралија опен победувајќи го Томас Мартин Ечевери со 3:0 во сетови.
Read more

Австралија опен нема право да го именува стадионот по Ѓоковиќ

На почетокот на 2022 година, кога австралиските власти го депортираа Новак Ѓоковиќ од земјата, се појави измислена вест дека тоа се прави за да се спречи стадионот во Мелбурн да го носи неговото име.
Read more

Ѓоковиќ го повреди зглобот на раката пред почетокот на АО

Read more

Што посака Новак Ѓоковиќ за Божиќ и Нова година?

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ им го честита Божиќ на сите што го прославија на 25 декември.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more