Новак Ѓоковиќ

Србија без Ѓоковиќ на АТП купот во Сиднеј

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ нема да настапи со српската репрезентација на АТП купот што на 1 јануари започнува во Сиднеј, јавија денеска белградските медиуми.  
Read more

Зверев: Бројките не лажат, Новак е најдобар, би сакал да игра на АО

Третиот тенисер во светот Александар Зверев вели дека Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на сите времиња, како и дека се надева дека светскиот рекет број 1 ќе игра во Австралија.
Read more

Кореча: Надал е свесен дека Ѓоковиќ ќе биде GOAT

Алекс Кореча смета дека Рафаел Надал се помири со фактот дека Новак Ѓоковиќ ќе биде најдобриот во историјата.
Read more

Ѓоковиќ во Австралија како селектор на Србија?

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ би требало да биде селектор на Србија на претстојниот АТП куп во Сиднеј, откри Виктор Троицки.
Read more

Ѓоковиќ продолжува да испишува историја

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ продолжува да руши рекорди по бројот на недели поминати на врвот на светскиот тенис.
Read more

Тајли: Ѓоковиќ е на список, но не значи дека ќе игра

Крег Тајли, првиот човек на австралискиот тенис и директор на Австралија Опен, се огласи околу контроверзиите поврзани со вакцинацијата и турнирот.
Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Instagram профил сподели фотографија од вчерашната блокада на мостот „Газела“ во Белград и испрати порака за здравјето.
Read more

Дејвис куп: Србија против Хрватска во полуфинале

Репрезентацијата на Србија се пласираше во полуфиналето на Дејвис купот откако со пресврт ја совладаа селекцијата на Казахстан со 2:1.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ го нема во најавата за АО

Најдобриот тенисер во светот го нема во промотивниот спот за Австралија Опен 2022 година.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ го победи Рубљов и избори полуфинале на Завршниот турнир

На четвртиот ден од Завршниот АТП турнир во Торино, првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ го победи Андреј Рубљов од Русија со 2:0, по сетови 6-3 и 6-2.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ во шок по исчезнувањето на тенисерка која обвини политичар за силување

Исчезнувањето на славната кинеска тенисерка Пенг Шуаи ја загрижи спортската јавност откако со денови се губи секаква трага од неа.
Read more

Ѓоковиќ се врати по 50 дена со тешка победа над Фучович

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во третото коло на Мастерсот во Париз со победата над Мартон Фучович со 6:2, 4:6, 6:3.
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more