Њукасл

Јунајтед го шокираше Сити: Што значи тоа за англиските клубови во Европа?

Вчера Манчестер Јунајтед го совлада Манчестер Сити со 2:1 во финалето на ФА Купот и по 13-ти пат во својата историја ја освои титулата најдобар тим на тоа натпреварување.
Read more

Паоло Малдини оди во Премиер лига?

Англискиот фудбалски прволигаш Њукасл Јунајтед е во потрага по нов спортски директор, а според италијанските и англиските медиуми тоа би можело да биде италијанската легенда Паоло Малдини (55).
Read more

Голем удар за Њукасл: Голманот ќе паузира четири месеци

Read more

Борусија го совлада Њукасл, Шахтар ја изненади Барса

Во воведните два денешни натпревари од 4. коло во Лигата на шампионите бодови големи како планина освоија Борусија и Шахтар.
Read more

Њукасл ќе го тужи Милан поради Тонали

Италијанските медиуми пишуваат дека веднаш откако на сила ќе стапи суспензијата на коцкарот Тонали, Њукасл ќе го тужи Милан за пропаднатото засилување.
Read more
play_arrow

Капитенот на Њукасл нападнат пред ноќен клуб, му се заканиле дека ќе го убијат

Англиската полиција истражува инцидент што се случил во раните утрински часови во неделата на 20 август во Тајнсајд. Kапитенот на Њукасл, Џамал Ласелс, бил еден од учесниците на споменатиот инцидент.
Read more

Сандро Тонали и официјално во Њукасл

Read more

Голманот на Њукасл нема примено гол од 6 ноември

Голманот на Њукасл и англиски репрезентативец Ник Поуп синоќа ја продолжи неверојатната серија на натпревари без примен гол, стигнувајќи до 10, што претставува 901 минута активна игра или повеќе од 15 часа.
Read more

Контроверзен избор: Новиот дрес на Њукасл во боите на саудиското знаме

Read more

Како ќе изгледа тимот од 340 милиони евра на Њукасл?

Њукасл Јунајтед летово оди на шопинг, пишуваат речиси сите англиски медиуми.
Read more
play_arrow

Арсенал со шокантен пораз веројатно ја испушти Лигата на шампионите

Фудбалерите на Арсенал со шокантен пораз од Њукасл на гости најверојатно го загубија местото во Лигата на шампионите, кое до синоќа речиси го имаа и зависеше најмногу од нив самите.
Read more

Госенс: Со парите кои ми ги нудеше Њукасл ќе обезбедев неколку генерации

Новиот играч на Интер откри за баснословната понуда од Њукасл која успеал некако да ја одбие за да дојде во Милано.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more