обид за убиство

Обид за убиство и самоубиство во Свети Николе

Четириесет и три годишниот Т.А. од Свети Николе утрово извршил самоубиство, откако претходно се обидел да ја убие 32-годишната О. Б.
Read more

Кумановец осомничен за обид за убиство, неговиот син му помагал

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 74-годишен кумановец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Убиство од член 123 став 1 во врска со член
Read more

Приведен маж од Битолско, се обидел да го убие својот татко

Поднесена е кривична пријава против 33-годишен маж од Битолско кој го нападнал и повредил својот татко со остар предмет, по што му одзел пари.
Read more

Приведен струмичанец, поднесена кривична пријава за обид за убиство

Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во координација со полициски службеници Одделението за внатрешни работи Струмица по преземени мерки и активности во текот на вчерашниот ден го лишија од слобода Ф.Д.(3
Read more

Албанска државјанка приведена поради обид за убиство

Поради обид за убиство од 2016 година, во Полициското одделение од општа надлежност Делчево приведена е А.О. (30) од Република Албанија.
Read more

Велешанец осомничен за обид за убиство на својата сопруга

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес вчера донел Наредба за спроведување истражна постапка против лице на 57-годишна возраст, осомничено за кривично дело – Убиство од член 123 во врска со член 19 (во обид).
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more