обљуба

Гостиварец физички нападнал сосетка и се обидел да изврши обљуба

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишен гостиварец за кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик, соо
Read more

Малолетник извршил обљуба врз немоќно женско лице

Петнаесетгодишно момче од струмичко извршило обљуба врз немоќно лице.
Read more

Приведен 59-годишен маж, преку интернет намамувал малолетничка на обљуба

Полициски службеници од Полициската станица Свети Николе вчера го лишиле од слобода Б.Т.(59) од радовишкото село Ораовица, со престојувалиште во село Ерџелија, светиниколско, поради постоење основи на сомнение дека преку социјални мрежи на
Read more

Жител на Дебреште се обидел да обљуби малолетничка

Жител на село Дебреште се обидел да изврши обљуба над малолетничка.
Read more

Тетин се обидел да изврши обљуба врз неговите две внуки

Read more

22-годишен велешанец извршил обљуба врз малолетничка

Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more