Оле Гунар Солскјер

Баерн за нов тренер размислува за човекот што им го нанесе најболниот пораз во историјата

Иако беше најавено дека Томас Тухел ќе остане тренер на Баерн до крајот на сезоната, баварскиот клуб размислува за привремени алтернативи, а едно име е апсолутно изненадувачко.
Read more

Солскјер: Го понудив Холанд на Јунајтед за 4 милиони фунти

Поранешниот норвешки фудбалер Оле Гунар Солскјер е легендата на Манчестер Јунајтед која најмногу ја паметат навивачите на „црвените ѓаволи“ по неговиот гол против Баерн Минхен во финалето на Лигата на шампионите во 1999
Read more

Роналдо се збогува со Оле: Беше мој напаѓач... беше мој тренер

Велеа дека еден од главните поборници за заминување на Солскјер од Манчестер Јунајтед е Кристијано Роналдо. Но, денешната негова емотивна порака фрли сенка на таквите тврдења.
Read more

Солскјер доби отказ

Read more

Солскјер задоволен од триумфот над Тотенхем

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер изрази задоволство од саботниот триумф од 3:0 на гостувањето кај лондонски Тотенхем, оценувајќи дека неговите фудбалери одиграле брилијантен натпревар.
Read more

Sky Sports: Манчестер Јунајтед нема да го отпушти Солскјер

Read more

Локални медиуми: Солскјер ќе добие отказ пред почетокот на викендот

Тренерот на Манчестер Јунајтед Солскјер може да добие отказ во текот на оваа недела, пишува локалниот Manchester Evening News.
Read more

Солскјер не помислува на оставка: Многу направив за сега да се откажам

Предводникот на Манчестер Јунајтед е цел на критики повеќе од било кога, но смета дека откако е на клупата направил премногу за едноставно да се откаже.
Read more
play_arrow

Солскјер: Ако некој сака да го критикува Роналдо, нека го изгледа натпреваров

Предводникот на Манчестер Јунајтед беше полн со пофалби по вчерашниот неверојатен пресврт против Аталанта, особено кон својот најскап фудбалер.
Read more

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Предводникот на „Црвените ѓаволи“ седи мирно на земја и покрај одличниот старт на новата сезона на неговиот тим и ентузијазмот дека конечно ќе се бори за титулата.
Read more
play_arrow

Солскјер му ја честиташе шампионската титула на Манчестер Сити

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на градскиот ривал Манчестер Сити им ја честита новата шампионска титула во Премиер лигата.
Read more

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го пофали настапот на Давид де Хеа на реваншот од полуфиналето на Лига Европа против Рома.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Еден јасен симптом сигнализира дека е време да се проверат бубрезите

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more