оливер спасовски

play_arrow

Спасовски: Одговорно тврдам дека никој не преговарал со Мијалков, пресудата в петок ќе ги расчисти сите можни дилеми за тоа

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време бил во Скопје.
Read more

Спасовски: Се потврди дека Мијалков е во земјава, ангажираноста на МВР даде плод

„Целосната ангажираност и опсежност во потражните дејствија на МВР и другите институции и преземање на низа активности даде резултати.
Read more

Според сите проценки Мијалков е во државата, истакна Спасовски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека според сите досегашни проценки и анализи екс директорот на УБК, Сашо Мијалков сè уште е во државата.
Read more
play_arrow

Спасовски ги отфрли шпекулациите за договори за бегството на Мијалков

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најкатегорично ги отфрли шпекулациите за какви било договори за бегството на Сашо Мијалков.
Read more

Спасовски: Ниту еден обид за злоупотреба на службената положба нема да се толерира

„Против 8 лица вработени во МВР и уште 28 граѓани покренати се кривични пријави во истрагата со фалсификуваните возачки дозволи. За инволвираните полициски службеници ќе следи суспензија и дисциплински постапки.
Read more

Спасовски: Нема настан на кој полицијата не постапувала и поднела соодветни пријави за секое групирање

Во Собранието на денешната 30-та седница во попладневиот дел од работата без дискусија и во прво читање поминаа повеќе закони од сферата на одбраната, внатрешни работи, здравство, земјоделство и финасирање.
Read more

Спасовски: Се трага по креаторите на „Јавна соба“, можна блокада на Telegram

Четири лица, две од Битола, едно од Велес и едно од Штип се проиведени денеска во врска со случајот „Јавна соба“, информира министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.
Read more

Спасовски: Приведени се две лица во врска со случајот „Јавна соба“

Темата „Јавна соба“ повторно се актуелизира деновиве откако беше обелоденето дека на социјалната мрежа Telegram над 5.600 членови на групата споделуваат фотографии, профили од социјални мрежи, лични податоци, адре
Read more

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Скопје, 15 јануари 2021 (МИА) – Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, од политички причини сакаа инцидент и сензационалност, оцени министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со интервенцијата н
Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

МВР има задача да прави анализа на спроведување на законските решенија. Неприменливите закони се мртво слово на харитија.
Read more

Спасовски за роденденот на Ахмети: Казнети се сите кои седеа на масата

Казнети се сите кои седеа на масата без разлика дали се претседатели на партии, пратеници или министри, кога станува збор за ова раководство на МВР, не може да замерите.
Read more

Спасовски: Попис мора да се направи, без него не можеме да ја планираме иднината

Попис мора да се направи, затоа што ако не го направиме пописот не можем да планираме никаков развој во иднина, дециден е министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ.
Read more
реклама

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Read more

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more