Општина Аеродром

Општина Аеродром отвори повик за еднократна парична помош за прваче

Read more

Општина Аеродром: ДУП-от за Лисиче предвидува само една зграда и два парка

Советот на Општина Аеродром, на вчерашната седница го усвои деталниот урбанистички план за дел од населбата Лисиче.
Read more
filter

Аеродром добива нов парк на влезот во Лисиче

Read more
play_arrow

Времеплов: Прошетка низ Аеродром во 1985 година

Јутјуберот Скопски Фанданго објави 16-минутна снимка од прошетка со автомобил низ населбите од она што е денеска населби во Општина Аеродром, снимено во 1985 година.
Read more
filter

Муцунски: Да ги направиме празниците поубави, новогодишната магија пристигна во Аеродром

Општина Аеродром е украсена со новогодишни светилки и декорации, со што празничната атмосфера стигна на улиците во овој дел од градот.
Read more

Муцунски: Аеродром добива ново училиште и детска градинка, започнува реализацијата на два капитални проекти

На почетокот на 2024 година започнува доградбата на основното училиште „Блаже Конески“ во населбата Мичурин и изградбата на нова детска градинка „Изворче“ во населбата Стар Аеродром.
Read more
play_arrow

Муцунски: Се соочуваме со сите предизвици и создаваме подобри услови за живот во Аеродром

Read more

Зонско паркирање на неколку нови локации во Општина Аеродром

По барање на граѓаните, а како резултат на заложбите на општината за воведување ред во паркирањето и сообраќајот, по надминување на административните пречки, синоќа во Општина Аеродром започна реализацијата на проектот „Зонско паркирање“ к
Read more

Општина Аеродром: И покрај сите опструкции од централната власт, Општината две години активно работи на реализација на нови проекти

„Доколку енергијата која СДСМ ја троши за прес-конференции полни со лаги и дезинформации ја потрошеа за реализација на проекти и инвестиции за граѓаните, денес немаше да биде политичката партија со најнизок рејтинг помеѓу граѓаните во Маке
Read more

ФК Вардар доби свој дом во Аеродром

Read more

Бесплатни училиштни униформи за над 7 илјади ученици од Општина Аеродром

Со јавен настан кој се одржа во основното училиште „Александар Македонски“ во населбата Лисиче, официјално започна процесот на доставување на бесплатните училиштни униформи за повеќе од 7 илјади ученици од сите основни училишта во Аеродром
Read more

Општина Аеродром втора година по ред обезбедува часови за бесплатно пливање за првачињата и децата со попреченост

И оваа година преку проектот „Учиме да пливаме“ учениците од I одделение и дечињата со попреченост во Општина Аеродром имаат можност да ги совладаат техниките и стиловите на пливањето, целосно бесплатно, овозможено со средства од Општина А
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more