оргазам

Каде грешат мажите кои не успеваат да ѝ пружат оргазам на жената?

Докажано е дека мажите доживуваат повеќе оргазми од жените, а едно истражување откри зошто се случува тоа.
Read more

Истражување: Кои жени двојно повеќе глумат оргазам од останатите?

Според истражување објавено во списанието Social Psychological and Personality Science, многу жени уште глумат оргазам.
Read more

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Истражувањата покажале дека на жените во хетеросексуални врски им треба повеќе време да постигнат оргазам во споредба со мажите.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more