Оскари

play_arrow

Оскари 2024: Oppenheimer со најмногу номинации, Марго Роби и Грета Гервиг извисија

Објавени се номинациите за престижната награда Оскар, а ситуацијата е горе-долу очекувана.
Read more
filter

Сиера доби критики за проѕирниот фустан на Оскарите

Американската пејачка Сиера е мета на критики за нејзиното појавување на забавата на Vanity Fair, која се одржа по церемонијата на доделувањето на Оскарите.
Read more
play_arrow

Седум актери кои сè уште немаат добиено Оскар, а заслужуваат

Со години бевме сведоци на неправдите кои Академијата му ги правеше на Леонардо Дикаприо, за да на крајот добие Оскар за најдобар актер поради изведбата во филмот „The Revenant“ од 2015 година.
Read more
play_arrow

Првпат по 37 години: Актерка номинирана и за Оскар, и за Златна малина за истата улога

Во зависност од тоа кого ќе прашате, Глен Клоуз е најдобрата или најлошата актерка изминатава година.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more