Отворен Балкан

Курти: Не се приклучувам на Отворен Балкан сѐ додека Србија не го признае Косово

Премиерот на Косово, Албин Курти, изјави дека нема да биде дел од Отворен Балкан сè додека Србија не го признае Косово, јави дописничката на МИА од Тирана.
Read more

Балканската тројка промовира „мини-Шенген“ сооочена со одложувањето на членството во ЕУ

Северна Македонија, Албанија и Србија ќе промовираат сопствена зона за слободно движење и бизнис, соочени со одложување на членството во ЕУ, оценува лондонски Financial Times во анализата посветена на денешниот Ек
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more