палачинки

Дали би пробале палачинки од компир?

Доколку сте кулинарски авантуристи, еве еден предлог рецепт за десерт.
Read more

Десерт на денот: Марокански палачинки со мед

Овој рецепт за палачинки е малку поинаков и потекнува од Мароко. Подготвените палачинки најчесто се служат за појадок или како десерт во комбинација со мед.
Read more

Здрав десерт: Тесто за палачинки од само 2 состојки

Вака подготвените палачинки се нешто што сè уште не сте го пробале, а покрај тоа што за нивната подготовка се потребни само две состојки, тие се здрави и секој може да ги јаде.
Read more

Идеја за појадок: Солени палачинки со шунка и зеленчук

Рецепт за вкусни солени палачинки кои брзо се подготвуваат.
Read more

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Дали сте меѓу оние кои прават палачинки „од око“?
Read more

Десерт на денот: Палачинки со јаболка

Вкусни мини палачинки со јаболка.
Read more

Што да додадете во смесата за палачинки за да излезат совршено?

Додека ширум светот палачинките познати како pancakes се мали, тркалезни и подебели, палачинките кои се прават кај нас - во поголема тава и многу тенки - се всушност оние crêpes.
Read more

Стар руски рецепт за најсочните палачинки, вреди да ги пробате

Рецептот по кој жените во советска Русија правеле палачинки е многу едноставен, а една состојка е клучна.
Read more

Брзо и лесно: Палачинки од компир

Овие палачинки може да им ги послужите топли на најмалите со чаша јогурт.
Read more

Додајте мајонез и палачинките ќе излезат повкусни од кога било

Една необична состојка им дава на овие палачинки мекост и полн вкус. Можете да ги јадете солени или слатки, а сите што го пробале рецептот велат дека се совршени со кој било фил.
Read more
play_arrow

Лажни палачинки - нов хит рецепт

Рецептот за лажни палачинки го излуди интернетот, а луѓето со ентузијазам коментираат дека ваквите палачинки се многу повкусни и се прават неверојатно брзо.
Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Во Јапонија овие палачинки се омилен појадок. Доколку сакате да пробате нов рецепт за палачинки, пробајте со овие кои потсетуваат на американските, но се двојно подебели додека тестото е помеко.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more