Panini

play_arrow

Она кога во едно пакетче паѓаат сите ѕвезди и на крај јаготката на шлагот

Албумот на Panini за Муандијалот во Катар е речиси цел месец веќе излезен, а колекционерите масовно ги собираат сликичките и организираат менувања.
Read more

Албумот на Panini за Мундијалот во Катар излегува на 24 август

Македонските колекционери на популарните сликички на италијанскиот издавач Panini од 24 авгсут ќе имаат можност да ја започнат својата нова колекција, овој пат за Мундијалот 2022 во Катар.
Read more
play_arrow

УЕФА го откачи Panini по лошиот ЕУРО 2020 албум, сега Мурињо ќе ги бира сликичките

Познатиот производител на сликички нема повеќе да ги изработува препознатливите албуми за било која категорија натпреварување на УЕФА - тоа во иднина ќе го прави американски Topps.
Read more

Зошто македонските фудбалери во албумот на Panini се по маици?

Откако излезе албумот на Panini и сите веднаш го разграбавме, ретко дека некој не забележа дека само македонските фудбалери не се сликани во дресови.
Read more
filter

Panini шегаџии: Ангеловски доби сликичка, Кулушевски залепен кај Македонија

Македонските граѓани масовно го раскупуваа албумот на Panini, па стигнаа и првите досетки.
Read more
play_arrow

Албумот за ЕУРО 2020 конечно излезе и кај нас

Порано од очекуваното, денеска во продажба во Скопје излезе албумот на Panini каде за прв пат ја има и репрезентацијата на Македонија.
Read more

Албумот на Panini излегува за неполни две недели

Она кое македонските фудбалски љубители веќе триесетина години го очекуваат конечно доаѓа кај нас и од почетокот на наредниот месец ќе биде во продажба.
Read more

Спојлер алерт: Македонските фудбалери во албумот на Panini

На Twitter излезе слика од албумот на Panini за Европското првенство на која се гледа страницата каде што е репрезентацијата на Македонија.
Read more
Вистински фудбалски фан: Дете го нацрта албумот на Панини бидејќи не може да го купи

Вистински фудбалски фан: Дете го нацрта албумот на Panini бидејќи не може да го купи

Секоја парна година љубителите на фудбалот трпеливо ја чекаат пролетта и албумот на Panini, кој го исполнуваат со сликички од фудбалери.
Read more
Албумот на Панини за СП Русија 2018 - интересно и скапо хоби

Албумот на Panini за Русија 2018 - интересно и скапо хоби

Дваесет и првото Светско првенство во фудбал ќе се одржи од 14 јуни до 15 јули годинава во Русија.
Read more
Panini албум за Мундијалот 2018: Ќе потрошите 38.680 денари за сликички

Panini албум за Мундијалот 2018: Ќе потрошите 38.680 денари за сликички

Математичарот Пол Харпер направи проценка дека за пополнување на албумот за годинашното Светско првенство во Русија ќе ви бидат потребни 4.835 сликички, односно 967 пакетчиња, имајќи ги предвид и дупликатите.
Read more
реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more