паста

Гордон Ремзи открива како да се направи совршена паста

Еден од најпознатите готвачи во светот, Гордон Ремзи, ги сподели своите основни трикови за готвење, вклучувајќи трик за совршена подготовка на италијанска паста.
Read more

Вештачкиот сос за паста - непријател на крвниот притисок

Особено треба да внимаваат луѓето кои имаат висок крвен притисок бидејќи вака приготвените тестенини содржат премногу сол.
Read more

Грешки кои ги правиме, а ги уништуваат тестенините

Готвачите велат: „Ако правите вака, подобро фрлете ги шпагетите в канта“.
Read more

Предлог за лесен ручек: Паста со тиквички, домати и маслинки

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.
Read more
play_arrow

4 здрави рецепти за паста

Вкусни, а лесни за приготвување, рецептите за паста токму затоа и се популарни.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more