паста

play_arrow

Идеја за ручек: Евтина, а богата паста

Подготовката е многу едноставна, а мирисот и вкусот се одлични.
Read more

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Брзо се подготвува, а е вкусно. За овој рецепт можете да користите било која паста, по ваш избор, дали тоа ќе бидат фузили, шпагети, макарони итн.
Read more

Гордон Ремзи открива како да се направи совршена паста

Еден од најпознатите готвачи во светот, Гордон Ремзи, ги сподели своите основни трикови за готвење, вклучувајќи трик за совршена подготовка на италијанска паста.
Read more

Вештачкиот сос за паста - непријател на крвниот притисок

Особено треба да внимаваат луѓето кои имаат висок крвен притисок бидејќи вака приготвените тестенини содржат премногу сол.
Read more

Грешки кои ги правиме, а ги уништуваат тестенините

Готвачите велат: „Ако правите вака, подобро фрлете ги шпагетите в канта“.
Read more

Предлог за лесен ручек: Паста со тиквички, домати и маслинки

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.
Read more
play_arrow

4 здрави рецепти за паста

Вкусни, а лесни за приготвување, рецептите за паста токму затоа и се популарни.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more