Пауло Дибала

Дибала: Среќен сум во Италија, ме третираат како Италијанец

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала ги сподели своите размислувања за неговата иднина. Напаѓачот на Јувентус летово ќе го напушти клубот како слободен играч.
Read more

Тоти му даде големо ветување на Дибала доколку потпише за Рома

Легендарниот фудбалер на Рома вети дека лично ќе му го предаде дресот со бројот 10 на Пауло Дибала доколку аргентинскиот фудбалер дојде во римскиот клуб ова лето.
Read more
play_arrow

Никој не плачел по Јуве како Дибала

Аргентинскиот напаѓач Пауло Дибала (28) синоќа тешко се прости од Јувентус кога го отстапи своето место на теренот во 78. минута од натпреварот од Серија А против Лацио (2:2).
Read more

Дибала оди кај ривалот на Јуве? Магепсан е од атмосферата на натпреварите

Пауло Дибала ќе го напушти Јувентус на крајот на сезоната.
Read more

Дибала раскинува со Јувентус, го сака Барселона

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала, според италијанските медиуми, одлучил да не го продолжи договорот со Јувентус.
Read more

Карантинската забава му се удри од глава на Дибала - Јуве ги прекина преговорите

Иднината на Пауло Дибала во Јувентус е многу понеизвесна откако торинскиот клуб ја повлече понудата за нов договор.
Read more

Фудбалери на Јувентус фатени на забава додека цел Торино е во карантин

Фудбалерите на Јувентус, Пауло Дибала, Артур и Вестон Мекени, се фатени на домашна забава додека цел Торино е во карантин.
Read more

Мистериозна повреда го мачи Дибала, лекарите не знаат како да му помогнат

Јувентус игра поголем дел од сезоната без 27-годишниот Пауло Дибала.
Read more

Дибала неизвесен за дербито со Интер

Синоќа двајца играчи на Јувентус се повредија, а посериозна е повредата на голгетерот Пауло Дибала кој може и да го пропушти Дерби д'Италија в недела.
Read more

Капело: Би го трампал Дибала за Кејн

Големиот Фабио Капело смета дека не вреди агентинскиот бисер Пауло Дибала да се даде за Пол Погба, туку за некој кој е на исто ниво како него, а тоа е англискиот голгетер Хари Кејн
Read more

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Серија А ги подели наградите за минатата сезона во Италија.
Read more

Дибала се додворува: Среќен сум во Јуве, ама кој не би сакал во Барса?

На аргентинскиот напаѓач му се допаѓа идејата да игра во Барселона и тоа со својот репрезентативен колега Лео Меси, иако среќен е и во Торино.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more