ПЦР-тест

Падна одлука: Ги отвораме границите за граѓаните на соседните земји без негативен ПЦР тест

Владата на денешната седница донесе одлука за отворање на гранците и овозможување непречен влез на државјаните на Србија, Косово и Босна и Херцеговина без приложување негативен ПЦР тест.
Read more

Влез во Словенија за македонски државјани со негативен ПЦР тест не постар од 48 часа

За влез во Словенија на државјани од трети земји, меѓу нив и на Северна Македонија, ќе биде потребен негативен ПЦР тест не постар од 48 часа, објави словенечката Амбасада во земјава.
Read more

Без негативен ПЦР-тест за влез во Грција само возачи на товарни моторни возила

Скопје, 14 август 2020 (МИА) – За влез во Република Грција од 17 август не e потребен негативен ПЦР-тест само за возачи на товарни моторни возила, информираат од МВР.
Read more

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Од утре сите граѓани на Северна Македонија, Хрватска, Бугарија и Романија за влез во Србија треба да имаат негативен ПЦР тест кој нема да биде постар од 48 часа, решено е денес на седницата на Кризниот штаб, јави дописникот на МИА од Белгр
Read more

Косово воведе задолжителен тест за COVID-19 за граѓаните на Северна Македонија, БиХ и Црна Гора

Приштина, 13 јули 2020 (МИА) – Владата на Косово денеска одлучи да воведе обврска за задолжително приложување на негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Северна Македонија, Црна Гора и Босна и Херцеговина, јави дописникот
Read more
реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Read more