ПЦР тест

Сертификат за вакцинација или негативен ПЦР тест за патување во Грција

Состојбата со коронавирусот се смирува, а епидемилошката крива спласнува, децидни се надлежните. Сепак, повикуваат на поголема внимателност и во периодот што претстои.
Read more

Германија воведува задолжителен ПЦР тест при влез во земјата

Секој што сака да патува во Германија ќе треба од недела, 28 март, да приложи негативен ПЦР тест на коронавирус, објави агенцијата ДПА.
Read more

Кривична за шест лица за прикажување фалсификувани ПЦР тестови

Read more

Кривични за шест скопјани за прикажување фалсификувани ПЦР тестови

Read more

Приведени две лица од Велика Британија, приложиле фалсификувани ПЦР тестови

Read more

Кривични за лица кои на граница прикажале фалсификувани ПЦР тестови

Регионалниот центар за Гранични работи Исток поднесе осум кривични пријави за лица кои на граничниот премин „Деве Баир“ прикажале фалсификувани ПЦР тестови за коронавирус.
Read more

Хотелиерите од Халкидики подготвени да покријат 50 отсто од трошоците за ПЦР тестовите на туристите

Намерата 50 отсто од трошоците за ПЦР тестовите за туристите чија дестинација е Халкидики да бидат покриени од членовите на Сојузот на хотелиери на Халкидики и на туристичката организација на полуостровот, ја изрази претседателот на двете
Read more

Седумдневен карантин по влез во Грција ако немате негативен ПЦР тест

Атина, 8 февруари 2021 (МИА) – Освен со потврда за негативен ПЦР тест направен 72 часа пред патувањето, за сите оние кои до 22 февруари ќе пристигнат во Грција на било кој начин и од било која земја, задолжителен
Read more

Останува задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија

Белград, 11 јануари 2021 (МИА) – Кризниот штаб на српската Влада за борба против коронавирусот денеска одлучи сите постојни мерки да останат на сила и понатаму, бидејќи е оценето дека тие даваат резултати, јави до
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more