пешачење

play_arrow

Навистина се слабее пет килограми со пешачење секој ден цел месец

Во ново видео на каналот Pro Physique, бодибилдерот и тренер Пол Ревелија детално објаснува за неодамнешниот експеримент во кој додаде 60 минути пешачење во својата дневна рутина во текот на еден месец.
Read more

Трчање или пешачење - што е подобро за телото?

И двете вежби се корисни.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи со телото ако правите 10.000 чекори дневно, а што ако трчате секој ден?

Сигурно не треба да ве потсетуваме колку е важно да бидете физички активни, првенствено за вашето здравје, а секако и за кондиција и добар изглед.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more