Петре Шилегов

play_arrow

Шилегов: Најдете 2 милиона евра и ќе го спасиме Вардар

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, вели дека Општината нема да го плати долгот на Вардар иако клубот се враќа во нејзина сопственост.
Read more
реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more