пилешко

play_arrow

За нестрпливи гурмани: Брзо и вкусно пилешко со пржена зелка

Ова јадење е готово за само половина час, а ако немате бела зелка можете да користите и црвена.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Роловани стекови полнети со кашкавал и домат

Ако сакате да направите ручек кој на сите ќе им се допаѓа, тогаш наш предлог е роловано бело месо полнето со кашкавал и домат.
Read more

Бело месо на италијански начин: Потпечено во рерна со моцарела и домати

Пилешкото бело месо со кашкавал е вистински италијански специјалитет кој брзо се подготвува и има рајски вкус.
Read more
play_arrow

Рецепт на дeнот: Пикантно бело месо во балсамико сос

Белото месо можете да го подготвите на милион начини, а ова е еден од најдобрите рецепти. Лесен е, а вкусот е фантастичен.
Read more

Пилешки стек во ароматичен сос од домати, павлака и пармезан

Моментално ова е најпопуларниот рецепт на социјалните мрежи. Со оглед на состојките, делува навистина вкусно и треба да се проба.
Read more
play_arrow

Необично фантастичен вкус: Пилешко со ананас во слатко-кисел сос

Направете превкусно пилешко со тоа што ќе му додадете ананас, а така подготвено ќе им се допадне на сите.
Read more

Од руската кујна: Маринирано пилешко во зачинет кремаст сос

Кога еднаш ќе го пробате овој руски специјалитет, потоа често ќе почне да се наоѓа на вашето мени за ручек.
Read more

Рецепт за гурмани: Пилешко со калинка и портокал

Почна сезоната на калинки и шипинки, едни од најстарите видови на овошје познати на човештвото.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Бело месо во ароматичен сос

Не е едноставен рецепт, но е превкусен. Одличниот спој на намирници на белото месо ќе му даде неверојатна арома. Ова е ручек што ќе сакате повторно за брзо да го направите.
Read more

Рецепт на денот: Плескавици од бело месо и тиквички

Брз и лесен летен ручек, а вкусен за целото семејство.
Read more

Пилешко во бел сос со спанаќ

Направете пилешко на малку поинаков начин, меки филети во совршен сос од млеко и спанаќ.
Read more
play_arrow

Најевтин рецепт за бело месо - сочно и ароматично за половина час

За ручек послужете вкусно бело месо маринирано во сос од магдонос.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more