пиратски содржини

Згасна еден од најголемите сервиси за пиратски содржини

Алијансата против пиратеријата ACE, по долготрајна борба, успеа да го затвори сајтот Extreme Download, кој постоеше околу 15 години и бележеше околу 15 милиони посетители месечно.
Read more
play_arrow

5 најпопуларни божиќни филмови на торенти

Сакате да влезете во празничниот дух, но не знаете кој божиќен филм да го гледате? Пиратите нека ви бидат инспирација.
Read more

Русите гледаат пиратски копии на филмови во кино и никој не ги обвинува за тоа

Целата кино индустрија е на работ на колапс, според TorrentFreak 127 руски киносали прибегнале кон пиратерија.
Read more

Листа на торент страници кои Американците сакаат да ги забранат

Кога станува збор за торент сајтовите, на врвот на листата се RARBG, RuTracker, The Pirate Bay и 1337x, но и сервисот за стриминг Popcorn Time, кој содржините ги прикажува користејќи торенти.
Read more

Топ 10 торент сајтови за 2022 година

Тековната листа на TorrentFreak на Топ 10 торент сајтови е направена врз основа на изворот Alexa Internet, кој оттогаш е затворен.
Read more

Ништо не е бесплатно: Пиратските игри за PC на удар на крипто-хакерите

Гејмерите кои пиратски преземаат компјутерски игри треба да бидат претпазливи затоа што нивните компјутери може да станат туѓа алатка за рударење криптовалути.
Read more

Што се пиратираше најмногу во 2020 година?

Во текот на 2020 година скоро и да немаше индустрија што не доживеа големи промени поради пандемијата на коронавирус.
Read more