пире од компир

Најдобриот рецепт за совршено пире без млеко

Во овој период на опскапување, токму ова ни треба – подготовка на пире без млеко.
Read more

Познат готвач тврди: За совршено пире компирите не се варат во вода

Пирето е најчест прилог со месо на балканските трпези и тоа не без причина. Одлично оди со гулаш, чорба, полнети пиперки, сарма, но и со обичен стек, пржено пилешко, скара...
Read more

Неколку трикови за совршено пире од компир

Кога станува збор за пире од компир, често ни се чини дека не може да згрешиме рецептот кога го подготвуваме, но ете се случува понекогаш да не сме 100% задоволни од крајниот резултат.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more