Pixel

play_arrow

Дизајн што само мајка може да го сака - новиот Pixel на Google изненади со изгледот

Малку е да се каже дека мислењата за изгледот на телефонот Google Pixel 9 се поделени во интернет заедницата.
Read more

Сателитскиот интернет Starlink на SpaceX работи на уредите iPhone, Pixel и Galaxy

Мобилниот систем Starlink на SpaceX досега се покажа како „огромен успех, исполнување и надминување на целите на тестот“.
Read more

Google ненамерно откри дека доаѓа смартфонот Pixel 8a

Компанијата Google индиректно потврди дека смартфонот Pixel 8a пристигнува на пазарот.
Read more

Откриени спецификациите на Pixel Tablet на Google

Google ќе го претстави својот Pixel Tablet на својата I/O конференција, а во пресрет на тој настан беа откриени спецификациите и цената на овој таблет компјутер.
Read more
play_arrow

Google го откри изгледот на својот Pixel Watch

Google го менува начинот на кој ги претставува своите уреди, а по тизерот за мобилните телефони Pixel 7 и Pixel 7 Pro објавени во мај, сега пристигна и тизерот за Pixel Watch.
Read more

Google Pixel 6 ќе има сензор за отпечаток од прст под екранот

Read more
play_arrow
filter

Откриен изгледот на новиот Pixel 6 - што да очекуваме?

Откриен е изгледот на новиот Google Pixel 6. 
Read more
filter

Што сè ново ќе претстави Google вечерва, освен Pixel 5?

Компанијата Google вечерва ќе ги претстави новите уреди.
Read more
filter

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Развојот на следниот смартфон на Google наречен Pixel 4a воопшто не се држеше во тајност, а сега компанијата го објави и првиот тизер за најава.
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more