Play Store

Google ги отстранува од Play Store апликациите за снимање разговори

Компанијата Google воведува нови правила кога станува збор за снимањето на гласовни повици.
Read more

Google отстрани над 10 апликации од Play Store поради тајно собирање податоци

Google отстрани повеќе од десетина апликации од својата Play Store мрежа откако дозна дека тие содржат злонамерен код што ги собира локациите, телефонските броеви и адресите на електронска пошта на корисниците.
Read more

Ова се најдобрите Android апликации за 2021

Google ја објави листата co најдобри апликации и игри за Android.
Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Google блокираше 164 апликации од Play Store, а Android корисниците сега треба да ги избришат овие апликации кои можат да направат хаос на нивните уреди, пренесе британскиот Express.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more