PlayStation5

PlayStation 5 – проблеми со залихите ќе има и во 2022 година

Sony не очекува подобрување на залихите на PlayStation 5, барем не наскоро.
Read more

Sony продаде 7,8 милиони конзоли PlayStation 5

Компанијата Sony во период од 5 месеци продаде дури 7,8 милиони конзоли PlayStation 5.
Read more

Дали знаете за оваа скриена функција на PlayStation 5?

Гејмерите ширум светот неодамна открија интересен начин за користење на контролерот DualSense.
Read more
play_arrow

Уникатен PlayStation 5 доби нов дизајн и водено ладење

Еден ентузијаст за технологија од Виетнам неодамна претстави модифициран Sony PlayStation 5, во кој инсталираше водено ладење, менувајќи го дизајнот на самата конзола.
Read more

PlayStation 5 добива нов џојстик

Компанијата Sony почна развој на следната генерација VR систем за PlayStation 5 конзолата, а потпретседателот Хидеаки Нишино откри неколку детали за тоа.
Read more
play_arrow

Колку пари треба да издвоите за позлатен PlayStation 5?

Претставена е новата конзола PlayStation 5 која чини вртоглави половина милион долари.
Read more
play_arrow

Најголем во светот: Овој PlayStation 5 има 3 метри и 227 килограми

Секоја Sony PlayStation конзола се продава во десетина милиони примероци, но PlayStation 5 најверојатно ќе биде најпопуларната досега.
Read more

Sony за два месеца продаде 4,5 милиони конзоли PlayStation 5

Sony за само два месеца успеа да продаде 4,5 милиони конзоли PlayStation 5 ширум светот, што ги зголеми приходите на компанијата за дури 40 проценти.
Read more
filter

Ретроспектива: Технологијата во 2020

Пандемијата не беше пречка за да бидат претставени нови уреди со одлични перформанси, иновативен дизајн, врвни камери, но и смартфони со пристапна цена.
Read more

Русите прават PlayStation 5 од 20 килограми злато

Руската компанија Caviar планира да ја направи најскапата конзола PlayStation 5 во светот, а се посочува дека системот ќе биде креиран со употреба на 20 килограми злато.
Read more

Утешна награда за играчите на Клиперс

Синоќа почна новата сезона во НБА лигата, а дербито на вечерта се играше во Лос Анџелес, каде актуелниот шампион Лејкерс го пречека градскиот ривал Клиперс.
Read more
play_arrow

FIFA 21 и Madden NFL 21 наскоро ќе бидат достапни на PS 5 и Xbox Series X

Новите верзии на популарните игри Madden NFL 21 и FIFA 21 ќе бидат достапни за конзолите PlayStation 5 и Xbox Series X и S во декември.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Стивен Хокинг бил во право: Случајно откриено важно својство на црните дупки

Read more

Дали на Словенците им се исплатеше воведувањето на еврото?

Read more

Помогнете му на телото најдобро да го искористи витаминот Д

Read more