појадок

Најчестите митови за појадокот во кои треба да престанеме да веруваме

И покрај фактот дека многу истражувања покажале дека појадокот е најважниот оброк во денот, некои луѓе сепак решаваат да го прескокнат или да го изедат предоцна.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Кајгана мафини со тортиља

Ако отсега размислувате што ќе појадувате утре, еве еден интересен рецепт кој се подготвува брзо и е одличен за сите оние кои се во тесно со времето.
Read more

Не се житарките и овошјето, ова е најздравиот појадок во светот

Read more
play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Еден напиток никогаш не го прескокнува, а обожава да јаде домашен леб со ленено семе. Ова е неговиот омилен појадок.
Read more

Која намирница е најлоша за појадок?

Појадокот е најважен оброк во денот бидејќи  ни ја дава потребната енергија за секојдневни активности. Но, многумина или го прескокнуваат или јадат храна која не се препорачува за утрински оброк.
Read more

Што не треба да јадете за појадок и кога е вистинското време за првиот оброк?

Експертите се согласуваат дека првиот оброк треба да се јаде околу 9 или 10 часот наутро. Ако се разбудите во 7, појадувате во 10, ручате во 14 и вечерате околу 17 или 18 часот - тоа е во ред.
Read more

Петте најлоши навики за појадок поради кои побрзо стареете

Со оглед на тоа што појадокот е првиот оброк во текот на денот, тоа што го јадеме може подоцна да влијае на остатокот од денот.
Read more

Кое време е идеално за појадок ако сакате да ослабете?

Експерт за исхрана откри кое е идеалното време за појадок, доколку сакате да ослабите.
Read more

Воведете ги овие 3 промени во појадокот и почнете со слабеење

Правилниот појадок е неопходен за оптимално функционирање на метаболизмот, но многумина прават грешки со првиот оброк што го внесуваат во денот.
Read more

Она што го јадете за појадок кажува многу за вашата личност

Појадокот често се нарекува најважен оброк во денот, а тоа што ќе одберете да го јадете наутро може да открие повеќе за вашата личност отколку што мислите.
Read more

Подобро од овесна каша: Најздравиот појадок во светот

Секојдневието станува сè побрзо и побрзо, а работата често ни го диктира темпото на живот.
Read more

Како повеќе да уживате во појадокот?

Науката вели дека сѐ е до формата: едно најново истражување покажа дека формата на садовите во значителна мера влијае врз тоа колку уживаме во јадењето.
Read more
реклама