појадок

Видови вкусни појадоци што практично гарантираат дебелеење

Иако крофните, разните печива, палачинки или вафли можат да бидат примамлива опција за појадок - поради количината на шеќер што ја содржат речиси гарантираат дебелеење доколку се консумираат премногу често, а истото е случај и со навидум з
Read more
play_arrow

Генијални идеи за брз и лесен појадок, готови за неколку минути

Појадокот е најважниот оброк во денот, но поради обврските, недостатокот на време и брзиот начин на живот, многу луѓе го прескокнуваат.
Read more

Шест навики за појадок кои го забавуваат метаболизмот

Постојат многу фактори кои влијаат на вашиот метаболизам, вклучувајќи го квалитетот и количината на сон што го добивате, колку вежбате, нивото на стрес и вашата исхрана.
Read more

Зошто не чувствувате глад наутро?

Веројатно веќе сте слушнале дека појадокот е најважниот оброк во денот. Но, тоа не значи дека можете да се натерате да чувствувате глад наутро.
Read more

Најголемите грешки што ги правиме во врска со појадокот

Иако појадокот се смета за најважен оброк во денот и се очекува да ни ги обезбеди сите витамини и минерали за претстојниот ден, често трошиме многу малку време и енергија на неговата подготовка во споредба со руч
Read more

7 намирници кои ги јадеме за појадок, а изобилуваат со масти и шеќер

Онаа изрека, која ве советува да појадувате сами, не значи дека оброкот треба да биде обилен и премногу калоричен.
Read more
реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Read more