Појасот Газа

Нетанјаху: Израелската операција во Газа е извонреден успех

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја оквалификува офанзивата на израелската армија против палестинските милитантни групи во појасот Газа, вклучително и Хамас, како „извонреден успех“.
Read more

Израел ја ракетираше единствената лабораторија за КОВИД тестови во Газа

И покрај тоа што Газа, наводно, привремено прекина со ракетени напади врз Израел во текот на ноќта, израелските авиони продолжија да ја бомбардираат Газа.
Read more

Палестинците ги напуштаат населбите во близина на Појасот Газа поради израелските напади

Палестинците кои живеат покрај северната и источната граница на Појасот Газа почнале денеска да ги напуштаат своите домови поради жестоките израелски бомбардирања.
Read more
filter

Најжестоки воздушни напади врз Појасот Газа, загинаа 119 Палестинци

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа палестинска територија.
Read more
play_arrow
filter

Уништена голема станбена зграда во Газа

Израел трупа копнени сили долж границата со Газа, а Хамас изврши ракетен напад врз јужен Израел, додека траат најжестоките судири во неколку изминати години.
Read more

Нови ракетни напади во Појасот Газа

Во раните утрински часови Израел истрела ракети во северниот дел на Појасот Газа. Според Al Jazeera, воздушните напади се извршени во населбата Шеик Радван.
Read more
filter

Низ фотографии: Нападот на Израел врз Појасот Газа

Израел рано утринава изврши стотици воздушни напади врз Газа, додека палестински
Read more
play_arrow
filter

Вонредна состојба кај Тел Авив: Ескалираме кон целосна војна

Израел рано утринава изврши стотици воздушни напади врз Газа, додека палестинските милитантни групи истрелаа ракети кон Тел Авив и Бершева.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more