поларна ноќ

Овој град на Алјаска нема да види сонце повеќе од два месеци

Град во Алјаска се збогуваше со сончевата светлина за следните два месеци.
Read more
реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more