Полна Месечина

Што носи полната Месечина во Риби за одредени хороскопски знаци?

На 10 септември пристигнува полна Месечина, а овие три хороскопски знаци ги чека целосен хаос.
Read more

Неочекувани пресврти и силни емоции: Што друго ни носи полна Месечина во јуни?

Наредната полна Месечина носи неочекувани пресврти, но и засилени емоции во текот на јуни.
Read more

Полна Месечина во Девица: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Денеска, 18.03.2022 година во 15 и 17 часот Месечината ќе биде полна во знакот Девица, а полната Месечина е време за ослободување, што за многумина ќе биде големо олеснување.
Read more

Вечерва е полна „Волчја месечина“, на кои хороскопски знаци најмногу ќе влијае?

Првата полна Месечина во 2022 година ќе се случи меѓу 17 и 18 јануари, а позната е како „Волчја месечина“ поради старото верување дека во овој период се слуша завивање на волци поради глад во зимските, студени но
Read more

Што ќе донесе полната Месечина во Близнаци за секој хороскопски знак?

Полната месечина ќе биде во знакот Близнаци на 19 декември.
Read more

Како полната Месечина помогна да се помести бродот во Суец?

Во успешното поместување на огромниот товарен брод Ever Given кој го блокираше Суецкиот Канал една недела, играше улога и
Read more

Првата полна месечина во 2021 најмногу ќе влијае на овие четири знаци

Првата полна месечина годинава ќе биде вечерва во знакот на Лав што значи дека идните денови ќе бидат исполнети со моќна енергија.
Read more
filter

Како изгледаше последната полна Месечина во 2020 ширум светот?

Вљубениците во астрономијата, но и оние кои отсекогаш со восхит гледале кон небото, вчеравечер ја видоа последната полна Месечина во 2020 година.
Read more

Утре има ретка Сина Месечина: Ќе биде среќна за четири хороскопски знаци

На последниот ден од октомври, нѐ чека полна Mесечина, попозната како Сина Mесечина.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more