полнење батерија

Најголемите заблуди за батеријата и полнењето на мобилниот телефон

Дали полнењето на телефонот цела ноќ го скратува животниот век на батеријата? Еве ги одговорите на многу заблуди за батеријата на вашиот мобилен телефон.
Read more

Четири грешки што речиси сите ги правиме при полнење на телефонот

Кои работи се најважни при полнење на батеријата за да трае подолго и да биде оптимално искористена? Тоа се и најчестите грешки што ги правиме речиси сите.
Read more
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more