половни возила

Колкави казни ќе плаќаат оние кои ја враќаат километражата на половни автомобили?

Во неколку земји во Европа, измамата со враќање на километражата се казнува со многу високи парични казни, а во некои дури и затворски казни.
Read more

Паѓаат цените на половните автомобили во Европа

Read more

Кои половни автомобили на пазарот најчесто имаат враќана километража?

Ако планирате да купите еден од овие користени автомобили, внимавајте.
Read more

Заврши растот на цените на половните возила

Повеќе од две години дилерите на половни автомобили ги тријат рацете од среќа, но сега се чини дека ситуацијата се менува.  
Read more

Дали половните автомобили ќе поевтинат во 2023 година?

Сè повеќе светски финансиски организации се занимаваат со автомобилскиот пазар, кој поради тешко предвидливите глобални околности во текот на претходните години беше повеќе од разнишан.
Read more

Хаос на пазарот: Половните автомобили со исти цени како новите

Ако ги погледнеме извештаите од европскиот пазар на половни автомобили, просечната цена на половни автомобили собори историски рекорд, сегашните цени се повисоки за околу 12 отсто, а експертите посочуваат дека до
Read more

Македонец во Австрија стана неславен рекордер во враќање километража на половни возила

Сме пишувале досега за враќање на километражата на половни возила (ТУКА и
Read more

Нов профитабилен бизнис: Фабрички реновирани половни автомобили

Фабриката може да обработува 45.000 користени автомобили годишно.
Read more

Драстично поскапеа половните автомобили во Германија

Read more

Кои компактни половни автомобили најмногу се расипуваат?

Истражувањето е спроведено на модели стари десет години.
Read more

Рекордно високи цени на половните автомобили: Дизел Golf поскапе за 30%

Споредбата е направена помеѓу март 2021 и март 2022 година.
Read more

Кои половни авомобили најмалку губат на вредност?

Меѓу оние автомобили кои најмалку губат на вредност како користени автомобили, има некои евтини модели, како што е Dacia Sandero, а добро се рангираат и електричните автомобили, како што е Tesla.
Read more
реклама