Попова Шапка

Полицајци со ратрак евакуирале неколку млади од Попова Шапка

Поради лоши временски услови неколку млади синоќа се засолнале во малата куќичка во ски-лифтот Г-СТАЗАТА на Попова Шапка. Тие биле евакуирани со ратрак и се во добра здравствена состојба.
Read more

На Попова Шапка утрово измерени -12 степени

Во повеќе градови и населени места, како и на планините утрово беа измерени минусни температури. Најниска беше температурата на Попова Шапка, 12 степени Целзиусови под нулата.
Read more

Утре на Попова Шапка почнува скијачката сезона, ќе работат ски-лифтовите и жичарниците

Од утре, недела 22 јанаури, ќе може да се скија на Попова Шапка, инфомираат од ски-центарот откако изминативе десетина дена наврнаа потребните 30-40 сантиметри снег за да може да се подготват патеките.
Read more

На Попова Шапка снежна покривка од 26 сантиметри

До 7 часот утрово снежната покривка на Попова Шапка достигна 26 сантиметри, каде е и најстудено со измерени -3 степени Целзиусови.
Read more