Попова Шапка

Мечка нападнала дански турист на Шар Планина

Денеска околу 10:45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. фри рајд скијање (надвор од скијачки патеки) во близина на Попова Шапка, информира ЦУК.
Read more

Почнува со работа редовната линија Тетово-Попова Шапка-Тетово

Општина Тетово ги известува сите граѓани и туристи што сакаат да ја посетат Попова Шапка дека од овој викенд ќе почне со работа редовната линија за јавен превоз во правец Тетово-Попова Шапка-Тетово.
Read more

Полицајци со ратрак евакуирале неколку млади од Попова Шапка

Поради лоши временски услови неколку млади синоќа се засолнале во малата куќичка во ски-лифтот Г-СТАЗАТА на Попова Шапка. Тие биле евакуирани со ратрак и се во добра здравствена состојба.
Read more

На Попова Шапка утрово измерени -12 степени

Во повеќе градови и населени места, како и на планините утрово беа измерени минусни температури. Најниска беше температурата на Попова Шапка, 12 степени Целзиусови под нулата.
Read more

Утре на Попова Шапка почнува скијачката сезона, ќе работат ски-лифтовите и жичарниците

Од утре, недела 22 јанаури, ќе може да се скија на Попова Шапка, инфомираат од ски-центарот откако изминативе десетина дена наврнаа потребните 30-40 сантиметри снег за да може да се подготват патеките.
Read more

На Попова Шапка снежна покривка од 26 сантиметри

До 7 часот утрово снежната покривка на Попова Шапка достигна 26 сантиметри, каде е и најстудено со измерени -3 степени Целзиусови.
Read more
реклама

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more