Pornhub

Триесет и четири жени го тужат Pornhub

Сајтот Pornhub повторно е во центарот на вниманието откако 34 жени го тужеа оваа недела, тврдејќи дека без нивна согласност, страницата објавила видео снимки на кои е прикажано силување, сексуално злоставување или нивни фотографии кога бил
Read more

Pornhub се прфрла на работа со биткоини и други криптовалути

Откако Visa и Mastercard му откажаа соработка поради скандалот се експлицитна сексуална содржина, Pornhub сега се врти кон други начини за наплата.
Read more

Pornhub ги отстрани скоро сите снимки, корисниците очајни

Платформата за возрасни се најде на низа критики во последните неколку недели откако New York Times објави текст во кој се спомнува дека на оваа популарна страница има видео снимки од малолетни лица, како и клипо
Read more

Pornhub укина две опции за корисниците и најави низа промени за содржините

Pornhub направи значителни промени кои се однесуваат на политиката за содржини откако во колумна на New York Times беа документирани илјадници порнографски содржини меѓу кои и за силување и сексуално малтретирање
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more