породување

Што можете да направите против опаѓање на косата по породување?

Опаѓањето на косата по породувањето е еден од најчестите естетски, но и здравствени проблеми со кои се соочуваат жените.
Read more
play_arrow

70-годишна жена од Уганда роди близнаци

Случај од Уганда докажува дека медицината секојдневно напредува. Имено, 70-годишната Сафина Намукуаја роди близнаци.
Read more

Откриено која е најдобрата возраст на жената за раѓање здраво дете

Се прашувате која е најдобрата возраст за раѓање дете?
Read more

Болки по породувањето: Што ги предизвикува и како да ги ублажите?

Бременоста е различно искуство за секоја жена, а истото важи и за породувањето.
Read more
play_arrow

Кога може да почнете со вежбање по породувањето?

Враќањето на тренинг по породувањето или допрва почнување со тренинзи со цел да слабеете или да ги зацврстите мускулите, отвора многу прашања за многу нови мајки.
Read more
play_arrow
filter

Редок случај: Близначка се роди во недопрена амнионска кеса

Редок настан се случи во болница во градот Винарос, во провинцијата Кастелон, во источниот шпански регион Валенсија.
Read more
play_arrow

Едно во 80.000: Објавена снимка со бебе што се роди во водена обвивка

Жените кои се породиле и секој кој присуствувал на породување знае колку е магично доаѓањето на сосема нов живот во светот.
Read more
реклама

Што треба да јадеме често за здрави зглобови?

Read more

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Како квасецот може да помогне во одржувањето на растенија во градината?

Read more

Полицаец од Скопје го оставил полициското куче 1,5 час во паркиран автомобил, животното се загушило

Read more