Porsche

filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Првиот и наедно најсилен адут на Porsche во палетата на електрифицирани автомобили е секако Taycan.
Read more
filter

Новиот Porsche 911: T-Hybrid за значително подобрени перформанси

Porsche фундаментално го надгради иконскиот спортски автомобил 911. Новиот 911 Carrera GTS е првиот 911 опремен со супер-лесен хибриден погон за врвни перформанси.
Read more

Porsche работи на следната генерација на Taycan со уште подолг опсег

Кога станува збор за автомобилската индустрија, развојот е постојан. Иако Porsche неодамна го претстави обновениот Taycan, развојот на следната, односно втората генерација, е веќе во тек.
Read more

Крај за два модела на Porsche во Европа

Поради новите закони во Европската Унија, кои стапуваат на сила во јули оваа година, Porsche е принуден да ја прекине продажбата на моделите 718 Boxster и Cayman, но тие ќе продолжат да „живеат“ на други пазари.<
Read more
play_arrow
filter

Ова е најбрзото и најмоќното Porsche на сите времиња

Porsche Taycan е пеколно брз автомобил, но ова издание оди подалеку од сè што е видено во Штутгарт досега.
Read more
filter

Porsche претстави две нови e-hybrid варијанти на Panamera

    Подобри Е-перформанси: повеќе моќност и покусо време за полнење      До 96 километри електричен опсег     Porsche Active Ride суспензија дополнително достапна
Read more
filter

Singer го произведе своето 300-то Porsche - вистински магнет за очи

Singer ги прави едни од најубавите модифицирани автомобили Porsche во светот, а новиот Sotto е јубилејна 300-та реставрација и како магнет привлекува внимание и погледи.
Read more

Porsche 911 Turbo S на TechArt развива 790 КС

Специјалистот за тјунирање на Porsche автомобили, компанијата TechArt, дојде на салонот во Токио со својата најнова верзија на моделот 911 Turbo S.
Read more
filter

Поглед во тјунираното Porsche 911 Turbo S

Специјалистот за тјунирање на Porsche автомобили, компанијата TechArt, дојде на салонот во Токио со својата најнова верзија на моделот 911 Turbo S.
Read more

Продажбата на Porsche никогаш не била подобра, еден модел повторно изненади

Read more

Porsche наводно тестира хибриден V4 на моделот 911

Се појавија извештаи кои тврдат дека Porsche тестира нова хибридна погонска група во која ќе доминира V4 мотор.
Read more
filter

Рестомодот Porsche 911 од серијата 964 чини 1,14 милиони евра

Еден од последните рестомодни проекти базирани на Porsche 911 од серијата 964 е потпишан од инженерот Ален Бишофбергер од американската компанија Fogline Industries.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more