Porsche

filter

Porsche го откри изгледот на прототипот на кабриолетот Cayenne

Read more
filter

Претставено новото Porsche

Развојот на новиот тркачки „елфер“ базиран на актуелната серија 992 започна во 2019 година, а ќе дебитира на трката за издржливост 24 часа Дејтона, која ќе се одржи во јануари.
Read more
filter

Зад Porsche 928 за XXI век стои компанијата Nardone

Read more
play_arrow

Дис потврди: Porsche и Audi ќе влезат во Ф1 во 2026 година

Извршниот директор на групацијата Volkswagen, Херберт Дис, потврди дека Porsche и Audi ќе влезат во Формула 1 во 2026 година.
Read more
filter

Се запали брод кој пренесувал илјадници автомобили Porsche и Volkswagen

Товарниот брод „Фелисити Ејс“ носел 4 илјади автомобили во САД кога упатил повик за помош поради пожар.
Read more

Porsche планира да произведе SUV со три реда седишта

Porsche би можел да произведе нов модел бидејќи се појавија информации дека некои дистрибутери виделе поголем, поширок и подолг модел од Cayenne.
Read more
play_arrow

Ferrari F8, McLaren 765LT или Porsche 911 GT2 RS - кој е побрз?

Сите три автомобили имаат огромна моќ. Ferrari F8 Tributo го движи 3,9-литарски твин турбо V8 мотор кој развива 720 КС и 770 Nm максимален вртежен момент. McLaren го движи 4,0-литарски твин турбо V8 мотор со 765 КС и 800 Nm. 
Read more
filter

„Златен Волан“ за Porsche, Audi, Škoda и Cupra! Ова се најдобрите автомобили за 2021 година

Read more
filter

Обликуван според перформансите - Новиот спортски херој од Porsche: Cayenne Turbo GT

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Porsche 911 Turbo S или Taycan Turbo S?

Во новото видео на Carwow ќе ви откријат кој е побрз - Porsche 911 Turbo S или Taycan Turbo S? 
Read more
filter

Porsche го претстави новиот Taycan 2022

Во последно време се појавија гласини дека Porsche работи на новиот Taycan, a германската компанија неодамна изјави дека нешто ново ќе пристигне на Меѓународниот саем на автомобили во Минхен наредниот месец.
Read more
filter

Претставен новиот Porsche Taycan Cross Turismo

Под отворено небо и акустична музика, претставена е комплетно новата едиција на Porsche - Taycan Cross Turismo.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more