постење

Совршени при пост: Трикови како да замените јајца во рецепт

Сега ќе можете брзо и лесно да ги замените јајцата со оваа храна и да ги правите вашите омилени рецепти, а да не го прекршите постот.
Read more

Почнува Велигденскиот пост

Имиња на постот Тоа е пост со повеќе имиња – повеќеимен пост. Се нарекува:
Read more

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Сезона е на кисела зелка, но и божикни пости, а со овој ручек покривате сѐ.
Read more
play_arrow

Што се случува во телото по еден месец повремено постење?

Повременото постење (intermittent fasting) за многумина се покажа како една од најефикасните алатки за слабеење.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Многу луѓе пробале да постат, од здравствени и од религиозни причини. Некои со постепено намалување на процентот на маснотии и продукти од животинско потекло, а други со периоди во денот во кои не внесуваат никаква храна или пијалоци.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more