повредени полицајци

Петмина полицајци нападнати од дрвокрадци во атарот на село Степанци

Во Општата болница во Велес синоќа се донесени петмина полициски службеници кои биле нападнати од дрвокрадци во атарот на селото Степанци. 
Read more
реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more