пожар

play_arrow

Дронска снимка од уништената прашума во Бразил

Огромна штета направија пожарите што беснеат во западниот дел на Бразил чии последици се поразителни за целата планета.
Read more
play_arrow

Изгоре голем дел од бегалскиот камп Морија на грчкиот остров Лезбос

Во пожар што изби во текот на ноќта во Морија, најголемиот бегалски камп во Грција, на островот Лезбос, според првичните информации, изгоре голем дел од центарот за прием и регистрација на бегалци и мигранти и околните шатори во кој се сме
Read more

Голем пожар избувна на депонијата кај Добрашинци

Денес напладне голем пожар избувна на депонијата кај селото Добрашинци во која се одлага отпадот од општините Струмица и Василево.
Read more

Голем шумски пожар кај селото Едрениково

Околу 18 часот попладнево во близина на селото Едрениково во Општина Василево избувна голем шумски пожар кој, според првичните проценки, зафатил голема површина.
Read more
play_arrow

Гори готска катедралата од 15. век во Нант

Пожарот што избувна утрово во катедралата во Нант во западниот дел на Франција, го гаснат 70 пожарникари, соопшти локалната противпожарна служба.
Read more

Изгоре објект со живина во кавадаречко Сопот

Изгоре објект со кокошки, пилиња, жито и пластични гајби во пожар кој утринава околу 5 часот избувнал во кавадаречко Сопот.
Read more
play_arrow

Во близина на Дубаи изгоре облакодер од 48 ката

Голем пожар изби во облакодер од 48 ката, во Шарјах близу Дубаи. „Деветмина се лесно повредени и укажана им е прва помош“, соопшти Сами Хамис Ал Накби, директорот на Цивилна заштита.
Read more

Се запали стан во Мичурин, брза интервенција на пожарникарите

Пред половина час на улицата „Венјамин Мачуковски“, спроти ОУ „Блаже Конески“ во населбата Мичурин, во стан на петти спрат избувна пожар кој по брзата реакција на пожарникарите беше изгаснат.
Read more
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more