Премиер лига

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Лестер синоќа го прегази Манчестер Сити на гости, а јунак беше голгетерот Џејми Варди кој прослави хет-трик.
Read more
play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Прва победа во новата сезона за „Граѓаните“ и тоа на тешкото гостување кај тимот на Вулверхемптон.
Read more

Роџерс слави јубилеј - 100 премиерлигашки победи

Вчерашната победа на Лестер за стратегот Брендан Роџерс не беше само обична победа, туку број 100 во неговата кариера.
Read more
play_arrow

Ливерпул со победа против Лидс ја започна одбраната на трофејот во Премиер лигата

Ливерпул вчера го совлада Лидс со 4:3 во првото коло од новата сезона во Премиер лигата.
Read more

Премиер лигата се враќа

Денес започнува новата сезона во еден од најгледаните шампионати во светот – англиската Премиер лига. Натпреварите на терените на Островот уште еднаш ќе го привлечат вниманието на милиони гледачи.
Read more

Сити потврди: Махрез и Лапорт се позитивни и ставени во карантин

Подготовките на „Граѓаните“ за новата сезона се прекинати откако двајца клучни играчи поради позитивен тест мораа да заминат во карантин.
Read more
play_arrow

Најлошите трансфери во секој клуб од Премиер лигата во изминатите 7 години

HITC Sevens состави нова интересна листа: Најлошите трансфери во секој клуб од Премиер лигата во изминатите 7 години.
Read more

Премиер лигата се враќа на три измени

Во Премиер лигата од следната сезона повторно ќе бидат дозволени само три измени, беше решено на средбата на клубовите.
Read more
play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Тимот на Фулам синоќа по продолженија славеше во финалниот бараж против градскиот ривал Брентфорд и избори експресно враќање во Премиерлигата по една сезона пауза.
Read more

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Раководството на англиската Премиер лига објави нови упатства за судиите.
Read more
play_arrow

Варди конечно ја освои Златната копачка во Премиер лигата

Голгетерот на Лестер сезоната ја заврши на врвот на листата на стрелците и конечно дојде до наградата која одамна ја бркаше.
Read more
play_arrow

Објавено видео од расправијата на Лампард со Клоп

Менаџерот на Челси, Френк Лампард не го издржа поразот на својата екипа и немоќта во еден дел од мечот против Ливерпул.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more