Премиер лига

Мурињо разочаран по поразот од Евертон

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, беше разочаран по поразот од Евертон во натпреварот од првото коло во Премиер лигата.
Read more
play_arrow

Де Брујне е играч на сезоната во Премиер лигата

Белгиецот од редовите на Манчестер Сити победи на гласањето во кое учествуваат и капитените на сите клубови.
Read more

Мурињо се жали од новинарите: Ме прашувате само мене, а не Лампард, Клоп и Пеп

Специјалниот избувна на прес откако по којзнае кој пат доби прашање зошто почнал со еден играч, а друг оставил на клупа. Обвини за нефер третман бидејќи такви прашања никогаш не им се поставуваат на останатите тренери.
Read more

Норвич испадна од Премиер лигата

Екипата на Норвич не успеа да обезбеди опстанок во Премиер лигата, откако попладнево на домашен терен загуби од Вест Хем со убедливи 4:0.
Read more
play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Манчестер Јунајтед успешно ја реализираше мисијата „Победа“ на гостувањето во Бирмингем и се доближи на само бод од зоната која води во европската елита.
Read more

Челси вечер игра за себе, но и за Ливерпул

Тимот на Ливерпул по 30 години чекање вечерва има шанса конечно да прослави титула во Премиер лигата, но само доколку Челси му направи услуга и го сопре Манчестер Сити.
Read more
play_arrow

Јунајтед со пенал се извади кај Мурињо

Првото дерби по рестартот на Премиер лигата заврши без победник откако Тотенхем и Манчестер Јунајтед одиграа 1:1.
Read more

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Само две победи го делат германскиот стратег од триумф во Премиер лигата со Ливерпул, но и за тие ќе треба фудбалерите да ги испотат дресовите.
Read more

Четворица нови позитивни на COVID-19 во Премиер лига

Четири лица од три клуба се позитивни на коронавирусот на последното тестирање што го спроведе англиската Премиер лига.
Read more
реклама

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Се влошува војната меѓу Ерменија и Азербејџан

Read more

Турски F-16 урнал ерменски Su-25 авион

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more