Преспав

filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Иако сите помислија дека кога на крајот од 5. сезона изгоре пансионот „Преспав“ поради невнимание на Миле заврши и приказната на оваа популарна македонска хумористична серија, денеска беше најавена новата сезона.
Read more

„Преспав“ бара две деца за улоги во новата сезона

Популарната македонска серија сепак ќе има уште едно продолжение, а за новата сезона во тек е пријавување за кастинг на две момчиња.
Read more
play_arrow

Свинско ребро со јаболко

Во шестата епизода од „Кујната на Марио“ се крчка вкусно свинско ребро.
Read more
play_arrow

Марио готви меци пакери

Во третата епизода од YouTube серијата „Кујната на Марио“ нашиот омилен готвач подготвува италијанска паста.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „Кујната на Марио“

Можеби хит серијата „Преспав“ заврши, но тоа не значи дека нема и натаму да уживаме со нашите омилени ликови од пансионот.
Read more
play_arrow

Излезе тизер трејлерот за новата сезона на „Преспав“

Продукциската куќа „Охо“ денеска го пушти официјалниот тизер трејлер за 5. сезона од македонската хит-серија „Преспав“.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more