принц Хари

Принцот Хари нема право на постојана полициска придружба додека е во Британија

Принцот Хари го загуби случајот што го поведе против властите во Вишиот суд на Обединетото Кралство за нивото на полициска заштита што ја добива додека е во својата татковина.
Read more
play_arrow

Принцот Хари во новиот документарец вели дека никогаш не се опоравил од загубата на мајка си

Во новиот документарен филм „Heart of Invictus“, принцот Хари повторно предизвика бројни коментари, а еден од нив е поради траумата што ја доживеа по смртта на неговата мајка, принцезата Дијана.
Read more

Причината зошто принцот Хари замина во Америка има врска со Лејди Ди

Приказната зошто принцот Хари решил да го напушти британското кралско семејство ја раскажа самиот принц во својот документарец за Netflix, но сега, извор, кој бил многу близок со покојната принцеза Дијана, ја отк
Read more

Aвтобиографијата на принцот Хари објавена на македонски јазик

Автобиографијата на принцот Хари, „Резерва“ излезе од печат на македонски јазик, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“.
Read more
play_arrow

Меган и Хари брутално исмеани во епизода на South Park

Откако се повлекоа од кралските должности за да си ја заштитат приватноста, светот ги исмева принцот Хари и Меган Маркл за нивното контрадикторно однесување.
Read more
play_arrow

Зошто Хари призна дека убил 25 луѓе во Авганистан?

Read more

Што пишува во мемоарите на принцот Хари?

Британскиот принц Хари ја промовира неговата книга „Spare“, која излегува на 10 јануари.
Read more

Принцот Хари ги обвини медиумите за спонтаниот абортус на Меган Маркл

Во последните епизоди на документарната серија на Netflix, што ја прикажува животната приказна на британскиот принц Хари и неговата американска сопруга, Хари обвини дека медиумите ја изложиле Меган на стрес, по ш
Read more
play_arrow

Хари и Меган ја тргнаа „Wednesday“ од врвот, не е најгледана серија на Netflix

Откако мина две недели на врвот како најгледана серија на глобално ниво, серијата „Wednesday“ е заменета со документарната серија на принцот Хари и Меган Маркл.
Read more

Принцот Хари и Меган Маркл може да останат без кралските титули

Британскиот пратеник и член на Конзервативната партија Боб Сили најави дека планира да предложи закон што ќе овозможи на принцот Хари и Меган Маркл да им бидат одземени титулите војвода и војвотка од Сасекс.
Read more
play_arrow

Принцот Хари се плашел дека жена му ќе заврши како принцезата Дијана

Објавен е нов трејлер за документарецот за принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, снимен од Netflix.
Read more

Принцот Хари на интернет дознал дека кралицата Елизабета починала

Сурфајќи на интернет, принцот Хари и брат на престолонаследникот Вилијам, налетал на веста дека неговата баба, кралицата Елизабета II, починала.
Read more
реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Read more