ПСЖ

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Превиткувањето на зглобот од левата нога по еден лизгачки старт на противнички играч го прати Нејмар во агонија од болка, а се востанови дека ќе мора да паузира до два месеца.
Read more

Гласините сѐ посилни: Зидан во ПСЖ, Почетино во Јунајтед

Откако Манчестер Јунајтед го отпушти Солскјер се очекуваат рокади на едни од најпознатите тренери на денешницата.
Read more
play_arrow

Меси конечно го постигна првиот гол за ПСЖ

Аргентинскиот фудбалер Лео Меси го постигна првиот гол во дресот на новиот клуб, ПСЖ.
Read more

Анелка: Меси не е број еден, мора да игра за Мбапе

Поранешниот играч на ПСЖ и европски шампион со Франција од ЕУРО 2000 смета дека Меси мора да разбере дека не е повеќе главен како што беше во Барса, и да почне да игра за Мбапе.
Read more
play_arrow

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Револтиран што беше заменет на натпревар во кој неговиот тим го победи Лион со 2:1, Лео Меси одби да се ракува со тренерот Маурисио Почетино.
Read more
play_arrow
filter

Меси конечно дебитираше за ПСЖ

Чудно и невообичаено, Меси синоќа истрча во клупски дрес поинаков од оној на Барселона и дебитираше во француската Лиг 1 за тимот на ПСЖ.
Read more

ПСЖ нема да го спречи Мбапе во намерата да замине во Реал

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо, соопшти дека клубот нема да му застане на патот на Килјан Мбапе кој изрази желба да замине во Реал. Единствен услов е шпанскиот клуб да ја плати сумата за предвремен раскин на договорот.
Read more

Катарски принц со неверојатна најава: Роналдо доаѓа во ПСЖ

Ал-Тани, член на катарското кралско семејство во чија сопственост е ПСЖ, објави монтирана фотографија со која навидум најави нов неверојатен трансфер.
Read more

Роналдо понуден на Манчестер Сити, ПСЖ чека ред

По трансферот на Меси во ПСЖ на повидок е уште еден голем земјотрес во овој летен преоден рок.
Read more

Меси и Кристијано Роналдо заедно во ПСЖ? И тоа е можно

По Лео Меси, ПСЖ сака во своите редови да го доведе и напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, пишува Metro.
Read more

Серхио Рамос потпиша за ПСЖ

Гигантот од Париз комплетираше уште еден голем трансфер и полека гради фаворитски тим за новата сезона во Лигата на шампионите.
Read more

Хакими потпиша за ПСЖ

Латералниот бек на Интер денеска стави потпис на договорот со францускиот гигант со што заврши сагата за неговиот долгонајавуван трансфер.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more